Thumbnail image

Parlament bude rokovať o kľúčovom protikorupčnom zákone

Podľa mimovládnych organizácií združených v iniciatíve Štrngám za zmenu, môže prijatie tohto, tzv. protischránkového zákona, znamenať významný krok v boji proti praniu špinavých peňazí a tunelovaniu verejných zdrojov.
Čítať viac
Thumbnail image

Reakcia na rozhovor premiéra Roberta Fica pre Tlačovú agentúru SR

Vo včerajšom rozhovore pre TASR označil premiér SR iniciatívu Štrngám za zmenu, za ktorou stoja štyri renomované občianske organizácie, za nepriateľskú aktivitu financovanú zo zahraničia.
Čítať viac
Thumbnail image

Stanovisko k navrhovanému Programovému vyhláseniu Vlády SR

Organizácie združené v iniciatíve Štrngám za zmenu hodnotia návrh Programového vyhlásenie vlády (PVV) v oblastiach súdnictva, polície, prokuratúry, schránkových firiem, prikrmovania politikov a verejných funkcionárov a fungovania NKÚ.
Čítať viac
Thumbnail image

Otvorený list predstaviteľom strany Most-Híd a Sieť

Obrátili sme sa na predsedov politických strán Most - Híd a Sieť, aby nezabúdali, že podpísali verejný záväzok, ktorým sa zaviazali v rámci koaličných jednaní presadzovať opatrenia na boj proti korupcii a únosu štátu.
Čítať viac
Thumbnail image

6 z 8 strán štrngá proti korupcii

Medzi kandidujúcimi politickými stranami, s ktorými sme rokovali, vznikla zhoda v potrebe presadiť systémové opatrenia v boji proti korupcii.
Čítať viac
Thumbnail image

K návrhom sa zaviazalo SMK

Dnešným podpisom predsedu SMK Józsefa Berényiho sa k návrhom iniciatívy zaviazalo šesť z ôsmich politických strán, ktoré majú šancu dostať sa do parlamentu.
Čítať viac